úterý, 5. srpna 2014

Dnešní den začal jako obyčejně budíčkem o půl osmé ráno. I přes zamračenou oblohu vyskákali táborníci ze spacáků se sluníčkovou náladou a díky odpuštěné rozcvičce zamířili přímo spáchat hygienu a pochutnat si na chlebu s marmeládovou pomazánkou ke snídani.

Následoval fofr správců, rádců i čínského lidu v podobě přípravy oblečení a batohů s občerstvením. Každý musel být dostatečně vybaven na celodenní náročnou túru, nepřízeň počasí pro správného pionýra přece neznamená žádný problém.  

Před devátou hodinou celý tábor

1/6
2/6
úterý, 5. srpna 2014

vyrazil zablácenou stezkou k autobusům, které nás odvezly na Červenohorské sedlo. Na místě jsme se rozdělili na dvě skupiny – starší a mladší táborníci – každá z nich v čele se zkušeným vůdcem absolvovala odlišnou trasu. Méně zkušení výletníci se vydali na okruh přírodou přes Vřesovou studánku a Filipovice, zatímco ti zkušenější zamířili směr vrchol nejvyšší hory Jeseníků.

Cesta k turistické chatě Švýcárna nastražila spoustu záludných překážek v podobě zavodněných cestiček a klouzavých lávek, ale šikovní táborníci se nezalekli a úspěšně dorazili až na Praděd.

3/6
4/6
úterý, 5. srpna 2014

Po povinné celotáborové fotodokumentaci směřovaly naše kroky po kamenech a nevyzpytatelných kořenech kolem vodopádů k táboru. Znavení cestovatelé byli odměněni tradiční povýletní večeří v podobě vynikajících vepřových řízků. Po nástupu a hygieně již nedočkavě zazpívali večerku a zalehli do stanů, aby načerpali síly na nadcházející den.

Dnešní díl online kroniky sepsala rádkyně červené provincie Hoj–Van Lu-Ca.

5/6
6/6